Nauka i praca

Jak wybrać dobrą szkołę nauki jazdy?

Nauka jazdy jest emocjonującym przeżyciem dla wielu kursantów, których głównym celem jest zdanie egzaminu za pierwszym podejściem. W zrealizowaniu tych ambitnych planów może pomóc odpowiedni instruktor jazdy. Czym kierować się przy wyborze szkoły nauki jazdy? Dlaczego wybór OSK może przesądzić o sukcesie przyszłego kierowcy?

Na co zwrócić uwagę przed zapisaniem się na kurs?

Kurs na prawo jazdy kat.b składa się z dwóch podstawowych części – szkolenia teoretycznego i praktycznego, każdy w wymiarze 30 godzin. W wielu szkołach pierwsza część szkolenia bywa jednak pomijana i bagatelizowana. Każdy kandydat na kierowcę powinien jednak znać zasady poruszania się w ruchu drogowym zanim wsiądzie za kierownicę. W przypadku ograniczonych możliwości czasowych warto skorzystać z kursu teoretycznego online. Wygodną i skuteczną naukę w trybie e-learning oferuje między innymi szkoła nauki jazdy Pegaz.

Wybierając OSK należy zwrócić uwagę przede wszystkim na zaplecze techniczne oraz wyposażenie ośrodka. Warto sprawdzić, czy szkoła posiada własny plac manewrowy i jak on wygląda. Teren powinien być równy i zgodny z wymiarami. Szkoła powinna być przy tym zlokalizowana w mieście, w którym odbywać się będzie egzamin. W ten sposób kursant zapozna się z warunkami panującymi na drodze w tej konkretnej lokalizacji.

Kurs na prawo jazdy w Poznaniu powinien być przy tym prowadzony w takich samych samochodach, jak te wykorzystywane na egzaminie. To właśnie podczas szkolenia należy zapoznać się z funkcjonowaniem konkretnego pojazdu. Przeprowadzanie lekcji w innych autach może znacznie utrudnić późniejsze zdanie części praktycznej oraz zwiększać stres. Auta powinny być stosunkowe nowe i zadbane. Niepokój zwracają szczególnie poobijane samochody z licznymi wgnieceniami i zarysowaniami.

Jak wybrać szkołę nauki jazdy

Przy wyborze OSK warto wziąć pod uwagę doświadczenie danej placówki. Szkoła nauki jazdy Pegaz działa na rynku od ponad 12 lat, dzięki czemu doskonale przygotuje nie tylko do zdania egzaminu teoretycznego i praktycznego, ale także do codziennej bezpiecznej jazdy. Przed zapisaniem się na kurs warto zapytać znajomych i rodzinę o opinię. Niekiedy osoby w najbliższym otoczeniu korzystały z usług danej szkoły i mogą posłużyć radą.

Wskazówek można szukać także w Internecie. Coraz częściej dostępne są fora tematyczne, na których kursanci dzielą się spostrzeżeniami na temat organizacji i poziomu merytorycznego. Wiarygodnym źródłem informacji są także statystyki zdawalności. Dają one dobry pogląd na realizację szkolenia na prawo jazdy kat.b.

Po czym poznać dobrego instruktora?

Wybierając kurs na prawo jazdy w Poznaniu należy zwrócić przede wszystkim uwagę na instruktora, który bezpośrednio odpowiada za jakość szkolenia. To od niego zależy, czy kandydat na kierowcę zostanie przygotowany do egzaminu oraz późniejszej jazdy. Dobry nauczyciel powinien być przede wszystkim spokojny i opanowany. Pierwsze godziny spędzone za kierownicą dla wielu kursantów są źródłem stresu. Ważne jest by instruktor dodatkowo go nie wzmacniał.

Doświadczony opiekun powinien także jasno komunikować kwestie związane z popełnianymi błędami. Kursant musi zrozumieć co robi źle i jakie mogą być potencjalne konsekwencje zgubnych nawyków. W wielu szkołach jazdy istnieje przy tym możliwość odbywania kursu u kilku różnych instruktorów. Jest to doskonała okazja, aby przyzwyczaić się do obecności innych osób w pojeździe przed egzaminem. Co więcej, każdy specjalista może udzielić różnych wskazówek. Każdy nauczyciel zwraca uwagę na inne kwestie oraz dzieli się swoim własnym doświadczeniem jako kierowca.

You may also like

Leave a reply