Lifestyle

Jak radzą sobie polscy siatkarze w zagranicznych ligach?

Polska Plus Liga należy do najsilniejszych lig w Europie, można powiedzieć, że jedynie włoska liga siatkówki mężczyzn jest na równym jej poziomie. Polscy siatkarze z różnych względów decydują się jednak niekiedy na to, by przejść do klubów zagranicznych. Warto zastanowić się na ile dobrze radzą sobie w klubach. 

Polak na włoskiej ziemi, czyli losy Kamila Semeniuka

Kamil Semeniuk był jednym z najważniejszych graczy ZAKS-y Kędzierzyn- Koźle. Polski przyjmujący w dalszym ciągu stanowi wielką nadzieję polskiej siatkówki, pozwala marzyć, że kadra w dalszym ciągu może się rozwijać. Kibice w Kędzierzynie-Koźlu w osobie Semeniuka zobaczyli bardzo dobrego następcę fenomenalnego Brazylijczyka Felipe Fontelesa, który przed laty wnosił wiele dobrego do zespołu. Kamil Semeniuk błyszczy w Perugii, bardzo szybko zaaklimatyzował się w nowych warunkach i pokazuje to, z czego słynął, grając w Plus Lidze. 

W Perugii, tyle że w zespole Perugia Volley przed laty doskonale radził sobie obecny prezes PZPS-u, Sebastian Świderski. Eks reprezentant Polski był na tyle dobry, że zapracował na transfer do jednego z największych włoskich zespołów, Lube Banca Marche Macerata. Kamil Semeniuk trafił najlepiej jak mógł, gdyż jego klub obok Lube Civitanova oraz Top Volley Cisterna, należy do głównych faworytów w grze o mistrzostwo Włoch. 

Kamil Semeniuk w drużynie Sir Safety Perugia ma prawo czuć się bardzo pewnie, gdyż po pierwsze jest fachowcem najwyższej klasy, po drugie może liczyć na wsparcie ze strony Wilfredo Leona, kubańsko- polskiego siatkarza, który bywał niejednokrotnie określany mianem najlepszego zawodnika globu. Siatkarz urodzony w Santiago de Cuba dotychczas nigdy nie występował w Plus Lidze, jednak ma polską żonę i wspiera finansowo drużynę Aniołów Toruń, której jest współwłaścicielem. Teraz możemy jedynie gdybać, lecz prawdopodobnie z Wilfredo Leonem w składzie, szanse Biało- Czerwonych na triumf w mistrzostwach świata w 2022 r. byłyby zdecydowanie wyższe. 

Polak w Japonii, czyli losy Bartosza Kurka

Bartosz Kurek od lat należy do czołowych polskich atakujących. Z pewnością zawodnik ten jest bardzo wszechstronny, gdyż warto przypomnieć, że jeszcze do 2018 r. grał na pozycji przyjmującego. Kapitan reprezentacji Polski gra w zespole Wolf Dogs Nagoya, gdzie jest liderem. W przeszłości w barwach drużyny z Kraju Kwitnącej Wiśni występowali m.in. Ernardo Gomez, Mitja Gasparini, Tuomas Sammelvuo. Strategia klubu polega na tym, by oprzeć drużynę na rodzimych zawodnikach oraz zakontraktować jednego zawodnika o statusie gwiazdy międzynarodowej siatkówki. 

W 2022 r. zespół Polaka był o krok od zdobycia mistrzostwa Japonii, jednak w decydującej rozgrywce zbyt mocna okazała się być drużyna Suntory Sunbirds. Liderem przeciwnej drużyny jest Dmitrij Muserski, rosyjski siatkarz ukraińskiego pochodzenia. Bartosz Kurek pomimo faktu, że w 2022 r. zdobył wraz ze swoją drużyną srebro, jest bardzo doceniany w Japonii. Japończycy uznali Polaka za najlepszego atakującego, uzyskał ponadto nagrodę ducha walki oraz znalazł się w drużynie marzeń rozgrywek. 

Artykuły o piłce znajdziesz również na stronie: nafakcie.pl.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

More in Lifestyle

You may also like

Leave a reply