Remont mieszkania – dla jednych to długo wyczekiwana chwila, gdy lokal mieszkalny może stać się taki, jakim dotychczas był tylko w marzeniach. Stąd pojawia się euforia, wielkie nadzieje związane z poszukiwaniem ciekawych rozwiązań aranżacyjnych, materiałów, faktur i kolorów. W trakcie remontu miejsce euforii często zajmują jednak problemy, które mogą zakłócić radość, a wręcz odciągnąć Cię od wymarzonego efektu. Czy taki proces jest niezbędny? I czy samodzielny remont mieszkania to jedyna opcja, na jaką możesz się zdecydować? Poznaj inne ciekawe rozwiązania.

Remont mieszkania:

 • Poznaj najważniejsze zagadnienia, które są dla Ciebie istotne, gdy planujesz remont
 • Odkryj problemy, które mogą się pojawić u Ciebie w trakcie remontu mieszkania
 • Dowiedz się, czy remont mieszkania bez stresu jest w ogóle możliwy?

Najważniejsze zagadnienia, o których musisz pamiętać, planując remont

No i stało się – zaczynasz planować remont Twojego mieszkania. Jak podejść do tego z głową, by nie żałować podjętej decyzji?

 1. Przygotuj harmonogram – im bardziej szczegóły plan, tym lepiej zapanujesz nad terminami i co równie ważne – także nad wydatkami.
 2. Zadbaj o projekt – wybierz sprawdzone biuro projektowe, które przygotuje go dla Ciebie.
 3. Zatrudnij ekipę remontową – najlepiej wybierz taką, którą poleca ktoś, komu ufasz.
 4. Zadbaj o materiały budowlane i akcesoria – niektóre będą posiadać ekipy remontowe, ale część z nich musisz nabyć we własnym zakresie. Pamiętaj o detalach takich jak podkłady do paneli czy odpowiednie narzędzia do malowania ścian. Kosztorys powinien je uwzględniać.
 5. Weryfikuj plan krok po kroku – odznaczaj wykonane punkty i planuj kolejne, sprawdzaj terminy i koszty.

Jakie problemy mogą pojawić się podczas remontu mieszkania?

Samodzielny remont mieszkania niesie za sobą wiele wyzwań, ale i ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji. Wiele z nich związanych jest z ekipą remontową, która, nawet jeśli z polecenia, wciąż może odbiegać od wymarzonej. Jakich problemów możesz spodziewać się podczas remontu mieszkania?

 • Przekroczenie ustalonego terminu – często fachowcy celowo nie określają ścisłego terminu zakończenia prac, by nie musieli czuć się zobowiązani. Przedłużające się ukończenie remontu to standard, na który należy się przygotować przy samodzielnym urządzaniu wnętrza.
 • Nadmierne wydatki – założony budżet rzadko okazuje się tym ostatecznym. Nieprzewidziane koszty zdarzają się często i receptą na to jest odłożenie zapasu gotówki, która przyda się przy nadprogramowych wydatkach.
 • Niedoszacowane pomiary – właściciele mieszkania mogą rwać włosy z głowy, gdy wcześniej kupiona pralka lub wymarzone meble nie zmieszczą się w danej przestrzeni. Winne są jednak nie sprzęty, a błędy ludzkie, zwykle po stronie fachowców.
 • Nadmierna wiara we własne możliwości – dobrze jest wierzyć w siebie, ale wykonywanie robót niezgodnie ze sztuką budowlaną może skończyć się źle dla remontowanego lokalu.
 • Odbieganie od projektu – pomysłowe ekipy wykończeniowe, które samodzielnie ingerują w projekt? To niestety standard. Można się przed tym bronić poprzez regularne kontrolowanie postępu prac.
 • Brak dbałości o szczegóły i marnotrawienie materiałów – z pozoru wszystko prezentuje się dobrze, ale już światło dzienne wydobywa niedokładności i brak staranności. Podobnie jak nieprzemyślane marnotrawienie materiałów taka postawa może okazać się kosztowna dla właścicieli mieszkania.

Remont mieszkania bez stresu – czy jest to możliwe?

Remont mieszkania bez niepotrzebnego stresu i czasu poświęconego na planowanie i weryfikację planu? To możliwe. Remont mieszkania wykonany dzięki pomocy pracowni projektowania i realizacji wnętrz KODO to czysta przyjemność.

Po stronie KODO remont mieszkania oznacza:

 • wsparcie w procesie wyboru nieruchomości,
 • ocenę potencjału aranżacyjnego i wskazanie głównych modyfikacji,
 • omówienie szczegółów remontu mieszkania,
 • kompleksowy remont według założonego projektu i w ściśle określonym czasie,
 • gwarancję wykonania prac w ustalonym terminie i według założonego budżetu.

Korzystając z usług KODO, możesz mieć pewność, że wszechstronna pomoc biura projektowania i realizacji wnętrz sprawi, że Twoje wnętrze zyska wymarzony wygląd, a Ty odzyskasz spokój ducha. Przekonaj się o tym na własnej skórze.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

You may also like

Leave a reply