Medycyna estetyczna przeżywa bardzo dobry okres charakteryzujący się stale rosnącą popularnością. Liczba zadowolonych klientów wciąż się powiększa, a na mapach przybywa nowych miejsc specjalizujących się w tych dziedzinach. Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów jest stosowanie wypełniaczy tkankowych. Warto więc się dowiedzieć, jak one działają oraz dlaczego są tak korzystnym wyborem.
Co nazywamy wypełniaczami tkankowymi?
Wypełniacze tkankowe to w najprostszym rozumowaniu specjalne substancje, które dzięki swojemu innowacyjnemu działaniu uzupełniają skład tkanek. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacząco poprawia się stan skóry, a to powoduje utrzymanie młodego wyglądu, na czym zależy wielu osobom. Ludzie cenią taką metodę ze względu na jej nieinwazyjność w przeciwieństwie do na przykład operacji plastycznych. Najczęściej stosowaną substancją jest kwas hialuronowy, jednak nie jest to jedyny możliwy wybór, więc każdy powinien dopasować coś dla siebie.
Jakie są techniki wprowadzania stymulatorów tkankowych?
Medycyna estetyczna rozwija się w tak szybkim tempie, że oferuje skorzystanie z wypełniaczy tkankowych poprzez różne techniki. Umożliwiają one optymalne dopasowanie przeprowadzenia tego małego zabiegu pod indywidualne potrzeby. Często stosuje się seryjne wkłucia, które przede wszystkim odpowiadają za redukcję zmarszczek płytkich oraz małych ubytków. Popularne są również inne techniki:
- promieniowa mająca głównie na celu powiększenie objętości dużych rozmiarów skóry;
- naprzemienna, inaczej krzyżowa, która umożliwia powiększenie oraz modelowanie kości policzkowych;
- liniowa redukująca głębsze zmarszczki;
- płaska, inaczej wsteczna wprowadzająca substancję syntetyczną pod całą długość danej zmarszczki.
Czy z wypełniaczy tkankowych stosuje się tylko kwas hialuronowy?
Nie ulega wątpliwości, iż kwas hialuronowy jest najpopularniejszą substancją syntetyczną stosowaną w różnego typu zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest jego zróżnicowane zastosowanie. Odpowiada on między innymi za nawilżenie i jędrność cery. Do pewnego momentu życia organizm produkuje samodzielnie wystarczającą ilość tego kwasu, jednak w późniejszych latach trzeba mu w tym pomóc. Wtedy idealnie swoją funkcję mogą spełnić właśnie wypełniacze tkankowe, a skóra dalej będzie wyglądać pięknie i młodo.
W zabiegach nie używa się jednak tylko kwasu hialuronowego. Stymulatory i wypełniacze tkankowe dają mnóstwo możliwości. Do substancji używanych w tego typu zabiegach używa się również kwasu polimlekowego oraz hydroksyapatytu wapnia. Ich nazwy mogą się wydawać bardzo skomplikowane, więc warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Pierwsza z tych substancji pobudza syntezę kolagenu, a to powoduje, iż skóra świetnie wygląda i zachowuje jędrność. Dzięki niej zmniejsza się także liczba bruzd oraz redukowane są zmarszczki.
Natomiast hydroksyapatyt wapnia pomaga w wymodelowaniu konturu twarzy. Wpływa również na zmniejszenie zmarszczek. W przypadku tych substancji występuje podobna sytuacja jak przy kwasie hialuronowym. Organizm do pewnego momentu sam radzi sobie z wytwarzaniem odpowiedniej ich ilości, lecz później należy wyciągnąć do niego pomocną dłoń. Wysokiej jakości stymulatory i wypełniacze znaleźć można na https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/stymulatory-i-wypelniacze-tkankowe/